۱۴۰۱/۰۷/۱۶

همکاری دولت سوریه، حضور شرکت‌های ایرانی در بازسازی و نوسازی سوریه

شافعی رئیس اتاق ایران با رئیس اتاق بازرگانی سوریه دیدار کرد؛ در این نشست به حل مشکلات حمل و نقل، مسائل بانکی و گمرکی میان دو کشور تاکید شد.

 غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با محمد ابوالهدی اللحام، رئیس اتاق بازرگانی سوریه دیدار کرد.

روز دوشنبه سیدرضا فاطمی‌امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه هیات تجاری ایران با سرپرستی غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به سوریه سفر کرده است. یکی از برنامه‌های این سفر دیدار رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با رئیس اتاق بازرگانی سوریه بود.

در این دیدار هیات تجاری ایرانی، فعالان بخش خصوصی و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌به همراه تعدادی از شرکت‌های سوری حضور داشتند.

غلامحسین شافعی در ابتدای این نشست گفت: اگرچه اراده جدی از سوی دو دولت ایران و سوریه، برای گسترش روابط تجاری وجود دارد، اما رابطه اقتصادی به‌اندازه روابط سیاسی رونق نداشته است. برای همین باید تجار و اقتصاددانان دو کشور این مسئله را عارضه‌یابی کنند و از ظرفیت‌های لازم برای توسعه روابط اقتصادی بهره بگیرند. باید برای کسب نتایج خوب از مذاکرات اتاق‌های بازرگانی دو کشور برنامه‌ریزی کنند.

رئیس اتاق ایران گفت: ظرفیت‌های زیادی برای توسعه همکاری ایران و سوریه وجود دارد؛ مبادله هیات‌های تجاری و برگزاری نمایشگاه تخصصی در چند روز گذشته یکی از این فرصت‌ها است که طرف‌های سوری می‌توانند از محصولات ایران اطلاعات به دست آورند.

امتیاز شما


متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است